Základem vysílání ČT24 je kontinuální zpravodajství a pravidelné denní relace. Důležitou část programu ale tvoří i mimořádné zpravodajství nebo přenosy a záznamy z Parlamentu České republiky a Senátu PČR. Loni například ČT24 nabídla divákům 825 hodin mimořádného zpravodajství a záznamů jednání Poslanecké sněmovny a Senátu, které se od roku 2019 nově vysílají také v HD technologii."> Základem vysílání ČT24 je kontinuální zpravodajství a pravidelné denní relace. Důležitou část programu ale tvoří i mimořádné zpravodajství nebo přenosy a záznamy z Parlamentu České republiky a Senátu PČR. Loni například ČT24 nabídla divákům 825 hodin mimořádného zpravodajství a záznamů jednání Poslanecké sněmovny a Senátu, které se od roku 2019 nově vysílají také v HD technologii."> Málokdo ví — Česká televize

Málokdo ví, že ...

'

... ČT24 loni vysílala 34 dní nonstop z Poslanecké sněmovny a Senátu.

Základem vysílání ČT24 je kontinuální zpravodajství a pravidelné denní relace. Důležitou část programu ale tvoří i mimořádné zpravodajství nebo přenosy a záznamy z Parlamentu České republiky a Senátu PČR.

Loni například ČT24 nabídla divákům 825 hodin mimořádného zpravodajství a záznamů jednání Poslanecké sněmovny a Senátu, které se od roku 2019 nově vysílají také v HD technologii.

Zjistit více

... ČT :D nikdy nevysílá žádnou reklamu.

Dětský program České televize ČT :D vznikl 31. 8. 2013. Dnes je Déčko populární multižánrovou televizí, která klade důraz především na kvalitní program. Do vysílání tak zařazuje pořady, které jsou v první řadě zábavné a mají ambici poskytovat dětem inspiraci pro vlastní aktivity a posilovat jejich dovednosti a znalosti v různých oblastech.

Déčko rovněž nevysílá žádné reklamy ani sponzorské vzkazy.

Zjistit více

... v První republice si zahrál závodní vůz Imperie. Těch jsou na světě pouze tři exempláře.

Na podzim 2018 vstoupila na televizní obrazovky už třetí řada úspěšného historického seriálu První republika, který na pozadí dějinných událostí vypráví ságu rodiny Valentů.

Významnou roli zde sehrají i automobily a automobilové závody. Natáčelo se s celkem dvaceti historickými veterány (Škoda Praga, Walter, Tatra, Wikov, Zetka, Ford, Laurin a Clement, Ford Buick, Austrofiat a další) a dvěma motorkami (Ariel, Royal Enfeld).

Tím vůbec nejdražším autem, které se v seriálu objeví, je závodní vůz Imperie. Jeho hodnota je odhadována na 10 milionů Kč a na celém světě existují pouze tři exempláře.

Zjistit více

... Česká televize natáčí vůbec první kriminálku pro děti.

Dětský program České televize ČT :D vznikl 31. 8. 2013. Dnes je Déčko populární multižánrovou televizí, která klade důraz především na kvalitní a inovativní program.

Česká televize začala natáčet dětský seriál Kriminálka 5. C, kde parta dětí společně pátrá po pašerácích ohrožených druhů zvířat a rostlin. Vedle detektivních zápletek se mladší diváci mohou samozřejmě těšit na vztahové linie a notnou dávku humoru. Hlavním poselstvím seriálu přesto zůstává téma vztahu k přírodě a uvědomění si potřeby ji chránit.

Zjistit více

... štědrovečerní pohádku sledovaly v České televizi více než 2 miliony diváků.

Na Vánoce v roce 1993 odvysílala Česká televize nový film Sedmero krkavců, a založila tak tradici štědrovečerních pohádkových premiér, které dnes patří k nejsledovanějším televizním pořadům. Loňský příběh Kouzelník Žito si nenechalo ujít 2 593 000 diváků.

Až do druhé poloviny sedmdesátých let však patřil hlavní štědrovečerní program filmovým adaptacím předloh významných literátů nebo veselohrám. Výjimkou byla snad jen pohádka Zlatovláska vysílaná na Štědrý večer v roce 1973.

Do pravidelného štědrovečerního programu se pohádky dostaly až později. Cestu jim proklestily české rodinné filmy a komedie. První vlaštovkou byla štědrovečerní premiéra filmu Můj brácha má prima bráchu v roce 1976 a další rok premiéra prvního dílu rodinné komedie Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku.
Proměna programu byla ale spíše pozvolná. Rodinné filmy přicházely na řadu nejdříve v půl deváté večer, po odvysílání tradiční Sukovy Serenády a Sváteční chvilky poezie.
Pohádky Paví král, Jak se budí princezny a O ptáku Ohniváku vysílané mezi lety 1978 až 1980 se už v programu objevily kolem sedmé hodiny večer. Od druhé poloviny 80. let pak přicházejí na řadu pohádky výlučně premiérové, jako O statečném kováři, Třetí princ, S čerty nejsou žerty či Mahulena, zlatá panna.

Nejednalo se ovšem o pohádky vyrobené v Československé televizi. Ta s první vlastní vánoční pohádkou přišla až v roce 1990. Stala se jí pohádka O Janovi a podivuhodném příteli.

Zjistit více

... Česká televize vyvinula dvě aplikace určené dětem se sluchovým a zrakovým postižením.

Česká televize jako veřejnoprávní instituce myslí i na hendikepované děti, proto vyvinula dvě aplikace navazující na oblíbené dětské pořady na Déčku, které jsou určené dětem se sluchovým a zrakovým postižením.

První z nich se pojí s dětmi oblíbenou Kouzelnou školkou. Ve spolupráci s odborníky a výtvarnicí pořadu Lucií Dvořákovou vznikla speciálně upravená hra zohledňující zrakový hendikep dětí. Druhá mobilní aplikace se jmenuje Znakování s Nelou a vychází z pořadu Hopsasa. Je určena především dětem se sluchovým postižením.

Zjistit více

... Robert Záruba komentuje hokejové televizní přenosy už 28 let.

ČT sport začal vysílat před třinácti lety a opakovaně se stává nejsledovanějším veřejnoprávním sportovním kanálem v Evropě. Je také jedním z mála programů, které se zaměřují ryze na sportovní dění a vysílají ve čtyřiadvacetihodinovém režimu.

Dnes ČT sport pokrývá významné tuzemské i zahraniční události, stejně jako menšinové a regionální sporty.

V přenosech sportovních utkání má Česká, respektive Československá, televize dlouholetou tradici. Například mistrovství světa v hokeji vysílá nejdéle na světě, od roku 1956. Za tu dobu vychovala i řadu uznávaných komentátorů, včetně Roberta Záruby, který komentuje hokejové televizní přenosy od roku 1991. V tuto chvíli má Česká televize garantována vysílací práva na mistrovství světa v hokeji minimálně do roku 2023.

Zjistit více

... ročně odvysílá Česká televize 604 premiérových pořadů vyrobených v Brně.

Česká televize v roce 2016 otevřela nové televizní studio v Brně. Je dnes nejmodernějším televizním areálem v České republice.

Stavba nového brněnského studia začala na podzim roku 2014 a trvala šestnáct měsíců. Do budovy v Brně-Líšni se 250 zaměstnanců České televize začalo stěhovat v červnu roku 2016. Objekt zahrnuje tři samostatná studia, z nichž jedno je vyhrazeno pro zpravodajství. V dalším, o rozloze 130 metrů, vznikají studiové pořady.

Největší plochu, 330 metrů čtverečních, má moderní studio, které umožňuje vyrábět i náročné dramatické projekty. Brněnské produkce a výrobní štáby se loni podílely na významných pořadech České televize – třetí sérii krimiseriálu Labyrint, třináctidílném hraném seriálu pro děti Kriminálka 5. C a celovečerním hraném filmu Uzly a pomeranče.

Česká televize loni odvysílala 604 premiérových pořadů natočených v brněnském televizním studiu.

Zjistit více

... tradice štědrovečerní pohádky v České televizi vznikla v roce 1993.

Na Vánoce v roce 1993 odvysílala Česká televize nový film Sedmero krkavců, a založila tak tradici štědrovečerních pohádkových premiér, které dnes patří k nejsledovanějším televizním pořadům. Loňský příběh Kouzelník Žito si nenechalo ujít 2 593 000 diváků.

Až do druhé poloviny sedmdesátých let však patřil hlavní štědrovečerní program filmovým adaptacím předloh významných literátů nebo veselohrám. Výjimkou byla snad jen pohádka Zlatovláska vysílaná na Štědrý večer v roce 1973.

Do pravidelného štědrovečerního programu se pohádky dostaly až později. Cestu jim proklestily české rodinné filmy a komedie. První vlaštovkou byla štědrovečerní premiéra filmu Můj brácha má prima bráchu v roce 1976 a další rok premiéra prvního dílu rodinné komedie Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Proměna programu byla ale spíše pozvolná. Rodinné filmy přicházely na řadu nejdříve v půl deváté večer, po odvysílání tradiční Sukovy Serenády a Sváteční chvilky poezie.

Pohádky Paví král, Jak se budí princezny a O ptáku Ohniváku vysílané mezi lety 1978 až 1980 se už v programu objevily kolem sedmé hodiny večer. Od druhé poloviny 80. let pak přicházejí na řadu pohádky výlučně premiérové, jako O statečném kováři, Třetí princ, S čerty nejsou žerty či Mahulena, zlatá panna.

Nejednalo se ovšem o pohádky vyrobené v Československé televizi. Ta s první vlastní vánoční pohádkou přišla až v roce 1990. Stala se jí pohádka O Janovi a podivuhodném příteli.

Zjistit více

... Události, komentáře vysílá Česká televize nepřetržitě už 17 let.

Diskusní a analytické pořady tvoří pevnou součást programu ČT24 a dlouhodobě patří k jejím nejsledovanějším formátům. Nejstarším z nich jsou Události, komentáře, které vznikly už v roce 1990. Později na ně na ČT2 navázal stejný formát s názvem „21“, ke svému původnímu jménu se pak Události, komentáře vrátily v roce 2002.

1. 1. 2004 se začaly na ČT1 vysílat také Otázky Václava Moravce.

Svůj pořad mají na ČT24 i neparlamentní strany, a to v Politickém spektru. Pravidelně pak ČT24 vysílá i Historii.cs a Hyde Park Civilizace, pořady, ve kterých se ke slovu dostávají badatelé a odborníci z nejrůznějších vědeckých oborů.

Zjistit více

... v archivu České televize je uloženo přes 1,1 milionu fotografií a filmových a zvukových záznamů.

Archiv programových fondů České televize shromažďuje materiály vzniklé od roku 1953. Jeho základní úlohou je správa a péče o veškeré cenné audiovizuální a zvukové záznamy či fotografie a písemnosti.

Ve svých fondech archiv České televize spravuje statisíce hodin audiovizuálních záznamů na různých typech nosičů, přes 30 tisíc zvukových nahrávek, více jak 1,1 milionu fotografií a přes 3,7 kilometru písemností.

Vedle ochrany před poškozením a před degradací stárnutím fyzických nosičů zlepšuje archiv jejich přístupnost a zajišťuje větší využívání uloženého obsahu.

Zjistit více

... Teletext České televize slouží divákům více než 30 let, a to již od 1. května 1988.

 

1. května 2018 uplynulo 30 let od zahájení teletextového vysílání u nás. A stále ho diváci používají.

Nejvíce využíván je teletext na kanále ČT1. Měsíčně ho navštěvuje cca 700 tisíc čtenářů. Přes půl miliónu čtenářů si vyhledává teletextové informace i na kanále ČT sport. To jsou dominující kanály ve využítí této služby na trhu v České republice.

Své nezastupitelné místo má i v éře vývoje "chytrých" technologií. Nesnaží se konkurovat internetu rozsahem, ale rychlou dostupností, aktuálností a jednoduchou formou. Vše prostřednictvím televizorů, jen přes dálkový ovladač. Nezastavila ho ani digitalizace. Dostupný je nejen na satelitu, ale i v DVB-T2, prostřednictvím HbbTV.

Zjistit více

... ČT24 je již třetím rokem nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Evropě.

Kanál ČT24 spustila Česká televize před 14 lety. Svojí kvalitou i mírou sledovanosti dnes patří mezi nejúspěšnější zpravodajské stanice v Evropě. Denně si jej v průměru zapne 1 420 500 lidí.

I v roce 2018 si ČT24 udržela v celoevropském srovnání pozici vůbec nejsledovanější zpravodajské stanice. Loni vyhledávalo ČT24 každý den více než 1,4 milionu diváků.

Zjistit více

... 7 z 10 pořadů České televize jsou premiéry.

Česká televize vyniká ve srovnání s veřejnoprávními televizemi v okolních zemích velkým důrazem na původní domácí tvorbu a také na vysoký podíl premiér ve vysílání.

Podíl vlastní tvorby na celku vysílání činil v minulém roce 74 %. Více vlastních pořadů jsme vytvářeli například na hlavním kanálu ČT1 (z 80 % na 81 %), na dětském kanálu ČT :D (z 30 % na 31 %) a také na sportovním kanálu ČT sport (z 93 % na 96 %).

I podíl premiér se v minulém roce zvýšil, a to na 39 % z celkového vysílání. To znamená, že na všech programech diváci mohli vidět 711 premiérových dní.

Zjistit více

... na minisérii Marie Terezie od hollywoodského režiséra bylo použito 2500 kostýmů a 500 paruk.

Počátkem roku 2018 vstoupil na televizní obrazovky dvoudílný výpravný film Marie Terezie, který vychází z inspirace strhujícím a vášní protkaným životem významné evropské panovnice, moudré a vzdělané císařovny.

Minisérie Marie Terezie byla dosud největší koprodukcí České televize. Námět i scénář vzešel od ČT a film navíc vznikl pod jejím producentským vedením. Režie se ujal Robert Dornhelm, který má na svém profesním kontě mimo jiné nominaci na Oscara nebo spolupráci se Stevenem Spielbergem.

Pro minisérii bylo použito celkem 2500 historických kostýmů a 500 paruk.

Zjistit více

... projekty České televize byly loni oceněny na 17 mezinárodních festivalech.

Tvorba České televize je stále viditelnější a oceňovanější také v zahraničí. Loni byly oceněny projekty odlišných formátů, od sportovních přes umělecké po osvětové, a to na celkem 17 mezinárodních festivalech.

Cenu získala například minisérie Marie Terezie za Tvůrčí prémii v oblasti televizní dramatické tvorby na Cenách IGRIC v Bratislavě nebo kanál ČT sport za Nejlepší televizní sportovní kanál na světě na Mezinárodním festivalu FICTS v Miláně.

Zjistit více

... každý týden nabídne ČT art 2 skvělé filmy v původním znění.

Kulturní program ČT art vznikl 31. 8. 2013. Jeho start umožnil nejen to, aby se tradiční pořady o umění objevily v divácky atraktivnějších časech, ale přispěl i k tvorbě nových kulturních formátů.

Za šest let existence tak ČT art nabídl například 377 divadelních představení, oper, muzikálů a baletů.

V loňském roce uvedl ČT art 31 českých a 174 zahraničních artových filmů, z nichž se 112 vysílalo v původním znění s titulky. 

Zjistit více

... Česká televize vysílá hokejový šampionát od roku 1956, nejdéle na světě.

ČT sport začal vysílat před třinácti lety a opakovaně se stává nejsledovanějším veřejnoprávním sportovním kanálem v Evropě. Je také jedním z mála programů, které se zaměřují ryze na sportovní dění a vysílají ve čtyřiadvacetihodinovém režimu.

Dnes ČT sport pokrývá významné tuzemské i zahraniční události, stejně jako menšinové a regionální sporty.

V přenosech sportovních utkání má Česká, respektive Československá, televize dlouholetou tradici. Například mistrovství světa v hokeji vysílá nejdéle na světě, od roku 1956. Za tu dobu vychovala i řadu uznávaných komentátorů, včetně Roberta Záruby, který komentuje hokejové televizní přenosy od roku 1991. V tuto chvíli má Česká televize garantována vysílací práva na mistrovství světa v hokeji minimálně do roku 2023.

Zjistit více

... na webu Déčka je zaregistrováno 425 tisíc dětí.

Na webu ČT:D mohou děti najít spoustu oblíbených pořadů, ale i aplikací a zajímavých vzdělávacích her.

Konkrétně rok 2018 byl ve znamení velkých multimediálních zábavně-vzdělávacích projektů. Web Déčka spustil například edukativní hru ke 100. výročí vzniku Československa TGM: Tryskem k republice i crossmediální hru Skautská pošta, navázanou na stejnojmenný seriál, připomínající vznik a historii republiky.

Zjistit více

... pořad Branky, body, vteřiny vysílá Česká televize nepřetržitě od roku 1956.

ČT sport začal vysílat před třinácti lety a opakovaně se stává nejsledovanějším veřejnoprávním sportovním kanálem v Evropě. Je také jednou z mála stanic, které se zaměřují ryze na sportovní dění a vysílají ve čtyřiadvacetihodinovém režimu.

Důležitou součástí programu ČT sport je zpravodajství. Česká, respektive Československá, televize má na tomto poli dlouholetou tradici. Branky, body vteřiny byly poprvé vysílány v roce 1956. Nyní spolu se Sportovními zprávami obsáhnou přes 8 500 aktuálních reportáží každý rok.

Zjistit více

... každý třetí pořad na ČT1 je premiéra.

Česká televize vyniká ve srovnání s veřejnoprávními televizemi v okolních zemích velkým důrazem na původní domácí tvorbu a také na vysoký podíl premiér ve vysílání. V roce 2018 jejich podíl v programu ČT1 činil 30 %. Nejvíce premiér má ale v rodině kanálů České televize tradičně ČT24, kde jejich plocha loni narostla na 70 %.

Vysoký je i podíl vlastních pořadů na celku vysílání. V minulém roce činil 74 %, což je stejně jako v roce 2017 a o 5 p. b. více než v roce 2016 (69 %).

Zjistit více

... služba HbbTV České televize letos spustila novou verzi iVysílání.

V červnu 2019 nasadila Česká televize do HbbTV (služba přes červené tlačítko) novou verzi své nejnavštěvovanější aplikace iVysílání, která zahrnuje celý video archiv ČT, a to již od roku 2006.

Aplikace přináší celou řadu nových funkcionalit. Na úvodní obrazovce jsou nejen tipy a nejsledovanější pořady, ale stěžejní novinkou této aplikace je tematické členění obsahu do 12 základních žánrů. Zcela nový koncept pak představuje služba Moje pořady. Divák si může vytvořit až 5 skupin oblíbených pořadů.

HbbTV aplikace iVysílání má aktuálně téměř 300 tisíc unikátních uživatelů.

Zjistit více

... se na ČT24 v roce 2018 dívalo v průměru 1 420 500 lidí každý den.

Kanál ČT24 spustila Česká televize před 14 lety. Svojí kvalitou i mírou sledovanosti dnes patří mezi nejúspěšnější zpravodajské stanice v Evropě. Denně si jej v průměru zapne 1 420 500 lidí.

I v roce 2018 si ČT24 udržela v celoevropském srovnání pozici vůbec nejsledovanější zpravodajské stanice.

Zjistit více

... loni se na ČT24 v pořadu Události, komentáře vystřídalo 796 hostů.

Pořad Události, komentáře každý všední den posiluje zpravodajské prvky uplynulého dění a zároveň přináší zasvěcené diskuse s aktéry dne a renomovanými analytiky. Loni se na ČT24 v pořadu Události, komentáře vystřídalo 796 hostů.

Zjistit více

... ČT sport dává velký prostor vysílání o juniorském sportu.

Za rok 2018 ČT sport odvysílal více jak 185 premiérových pořadů s tématikou mládežnického sportu o celkové stopáži více jak 190 hodin. Tyto akce mají na programu ČT sport velkou sledovanost, například Olympiáda dětí a mládeže/liga Asociace školních sportovních klubů zasáhla více jak 880 tisíc diváků.

Zjistit více

... letní soutěže HmyzoLab na ČT:D se zúčastnilo více jak 42 tisíc dětí.

Dětský program České televize ČT :D vznikl 31. 8. 2013. Dnes je Déčko populární multižánrovou televizí, která klade důraz především na kvalitní program. Své aktivity rozšiřuje i na webu.

Během letošních prázdnin Déčko pro děti spustilo zábavnou aplikaci HmyzoLab, díky níž děti posílaly hmyzáky, aby pomohly zachránit barvy Déčka. Zábavnou aplikaci si stáhlo téměř 42 tisíc dětí a webová stránka projektu měla přes 1,1 milionu zhlédnutí.

Zjistit více

... ostravské studio České televize vyrobí každý měsíc 132 nových pořadů.

Česká televize má redakce ve všech krajích České republiky. V Praze, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Plzni a Ostravě pak má i samostatná studia.

Zatímco hradecké, českobudějovické, ústecké a plzeňské studio slouží zejména potřebám Zpravodajství, v Brně i Ostravě vznikají i velké filmy či seriály.

V Televizním studiu Ostrava vzniklo loni 1 583 nových pořadů.

... webové stránky ČT24 měsíčně navštíví téměř 1 milion unikátních uživatelů.

Obliba webu ČT24 dlouhodobě roste. Měsíčně platformu navštíví téměř milion unikátních uživatelů. Návštěvníci oceňují především informační hodnotu webu ČT24.

Zjistit více

... loni ČT art odvysílal prostřednictvím pořadu Události v kultuře 3 117 příspěvků.

Události v kultuře přinášejí informace o divadelních i filmových premiérách, vernisážích, koncertech, hudebních či knižních novinkách, festivalech, udíleních cen nebo třeba o problematice spojené s financováním kultury. V roce 2018 odvysílaly celkem 3 117 příspěvků – z nich se věnovalo 1 398 (tj. 44,85 %) dění v Praze, 1 055 (tj. 33,85 %) událostem mimo hlavní město a 664 (tj. 21,3 %) mapovalo kulturní scénu v zahraničí.

Zjistit více

... co je to Déčkolegium.

Dětský kanál Déčko, ve snaze o co nejkvalitnější službu dětskému divákovi, spolupracuje s řadou odborníků. Z toho důvodu vzniklo také Déčkolegium, neformální poradní orgán složený z expertů, jejichž tvorba či profese se vztahují k dětem, jejich výchově, vzdělávání, potřebám i bezpečí, a to jak teoreticky, tak prakticky.

U kulatého stolu Déčkolegia zasedají psychologové, mediální odborníci a odborníci na vzdělávání, například z Národního institutu dětí a mládeže, Fakulty sociálních věd a Fakulty sociálních studií Univerzity Karlovy – ale také tvůrci, jako třeba režiséři Jiří Strach, Karel Smyczek, Václav Chaloupek či režisérka a animátorka Maria Procházková.

Zjistit více

... se Česká televize za jeden rok pustí do více než čtyř stovek nových seriálů, minisérií, dokumentů a dalších pořadů.

Vedle stálých, cyklických pořadů se Česká televize každý měsíc pouští do výroby nových formátů. Každý z nich musí projít komplexním posouzením na mnoha úrovních. V poslední fázi je pak vyhodnocuje takzvaná Programová rada. Loni jí bylo předloženo 491 nových projektů. 458 z nich následně Česká televize začala vyrábět.

V souladu se zákonem Česká televize podporuje významnou měrou i nezávislou tvorbu. Více než třetina prostředků určených na výrobu pořadů mimo zpravodajství, sport a akvizici je investována do výroby ve spolupráci s nezávislými producenty.

Zjistit více

... pořad Hyde Park Civilizace loni vyzpovídal čtyři nobelisty.

Redakce vědy připravuje oceňovaný pořad Hyde Park Civilizace, interaktivní týdeník, jenž se zajímá o svět vědy a otázky současné společnosti. V roce 2018 přivítal jeho moderátor Daniel Stach špičkové zahraniční odborníky, včetně čtyř nositelů Nobelovy ceny (za chemii – Stefan Hell, který vynalezl tzv. mikroskop STED, za ekonomii – Vernon L. Smith za ekonomické experimenty, kterými popisoval, jak se lidé při obchodování chovají, za chemii – Jean-Pierre Sauvage, jenž otevřel směr, který vedl k vývoji nanoaut, a za chemii –Jean-Marie Lehn za popis procesu, díky kterému se molekuly navzájem poznají

Zjistit více

... ale modří už vědí, že Bludiště vysílá už 22 let.

Na začátku roku 1997 rozpoznali Zuzka a Jirka ze zlínského gymnázia květenství okolíku a porazili tak tým z Valašského Meziříčí. Vyhráli tenisové rakety a basketbalovou soupravu. Stalo se tak v prvním díle vzdělávací televizní soutěže Bludiště, která letos slaví dvacet dva let na obrazovkách České televize a počet jejích dílů již přesáhl 950.

Zjistit více

... v roce 2018 odvysílala ČT24 celkem 281 hodin mimořádného zpravodajství.

Základem vysílání ČT24 je kontinuální zpravodajství a pravidelné denní relace. Důležitou část programu ale tvoří i zpravodajství mimořádné, reagující často na jen několik minut staré události, a to živě a z různých koutů světa. Loni například z USA, Belgie, Francie nebo Německa.

Zjistit více

... web ČT sport má od roku 2018 novou podobu.

V prosinci 2018 byla spuštěna nová stránka sport.ceskatelevize.cz. Její nová podoba je například mnohem rychlejší při spouštění a přehrávání videa. Na této stránce probíhaly také přenosy Hokejového mistrovství světa. Za dobu MS (od 4. do 20. května) navštívilo web ČT sport 611 383 lidí, kteří si dohromady zobrazili 3 389 550 stránek.

Zjistit více

... ČT sport vyrábí vlastní dokumentární filmy.

ČT sport se věnuje také vlastní tvorbě dokumentárních filmů a archivních pořadů se sportovní tematikou. Mezi nejzajímavější tituly uvedené v roce 2018 patřilo například připomenutí všech zápasů naší hokejové reprezentace – neopakovatelný „zlatý“ hokejový turnaj z XVIII. zimních olympijských her z Nagana, nebo dokument Panenka o legendě českého fotbalu.

Zjistit více

... ČT art uvedl v loňském roce 31 českých a 174 zahraničních artových filmů.

Kulturní program ČT art vznikl 31. 8. 2013. Jeho start umožnil nejen to, aby se tradiční pořady o umění objevily v divácky atraktivnějších časech, ale přispěl i k tvorbě nových kulturních formátů.

Za šest let existence tak ČT art nabídl 377 divadelních představení, oper, muzikálů a baletů.

V loňském roce uvedl ČT art 31 českých a 174 zahraničních artových filmů, z nichž se polovina vysílala v původním znění s titulky.

Zjistit více

... benefiční pořad České televize Pomozte dětem přinesl neziskovým organizacím loni téměř 11 milionů korun.

Podpora charitativních projektů, významných kulturních počinů a dalších veřejně prospěšných aktivit je jednou z priorit České televize. Spolu s organizací Nadace rozvoje občanské společnosti proto už dvacet let vytváří benefiční pořad Pomozte dětem.

Za tuto dobu se díky tomuto projektu podařilo vybrat už více než 230 milionů korun a podpořit více než 200 tisíc sociálně či zdravotně znevýhodněných dětí z celé České republiky.

Úspěšný byl i poslední ročník, během kterého věnovali dárci na tyto účely téměř 11 milionů korun. Ty byly rozděleny mezi 31 projektů, z došlých žádostí vyhodnotilo jako nejvhodnější a nejpotřebnější osm odborných regionálních komisí.

Zjistit více

... ČT sport má velkou komunitu fanoušků na sociálních sítích.

ČT sport má významnou komunitu sportovních fanoušků soustředěnou na sociálních sítích, které spravuje redakce programu ČT sport. Ke konci roku 2018 ji tvořilo téměř 500 tisíc fanoušků.

Zjistit více

... Studio Kamarád je staré přes 38 let.

Tradiční nedělní pásmo pro děti se poprvé na obrazovkách objevilo v roce 1980 a vydrželo tam do roku 1991. Oblíbený pořad byl pak ale znovu obnoven, a to o 10 let později, v roce 2011.

Hlasy loutkám z „rodiny Jůhele“ každou neděli propůjčují např. Jiří Lábus (JŮ), Ota Jirák (HELE), nebo Martin Dejdar (Harry Šoumen). V roli moderátora pořadu se objevují Filip Cíl a Tomáš Kůgel. Za dnes již ikonickou výtvarnou podobou dekorací i loutek stál malíř, grafik a ilustrátor Stanislav Holý.

Zjistit více

... ČT sport klade důraz na vlastní tvorbu pořadů.

V roce 2018 byl podíl vlastní tvorby na ČT sport 96 %.

Zjistit více

... pořad Fokus Václava Moravce za dobu své existence hostil téměř 4 tisíce diváků v živém vysílání.

Již tři a půl roku vysílá ČT24 debatu o nadčasových celospolečenských tématech a skutečnostech, na něž v denním zpravodajství nezbývá tolik prostoru. Fokus Václava Moravce za dobu své existence přivítal již téměř 4 tisíce diváků, kteří byli přítomni živému vysílání.

Zjistit více

... Česká televize loni odvysílala seriál Lynč ve spolupráci s prestižní stanicí ARTE.

Loni byl na obrazovkách České televize odvysílán osmidílný televizní seriál Lynč, v němž mladý dokumentarista Lukáš přijíždí do malého města Buchnova, aby zjistil více o násilné smrti Denise, kterého znal od dětství, stejně jako obviněného vraha.

Projekt byl v českém kontextu unikátní hned z několika pohledů: vznikal ve spolupráci České televize, filmových škol a kateder FAMU, JAMU a UTB ve Zlíně. Scenáristy i režiséry byli vesměs mladí lidé, studenti či nedávní absolventi vysokých škol. Šlo navíc o první televizní seriál koprodukovaný televizí ARTE z její centrály ve Štrasburku.

Zjistit více

... Kluci v akci už navařili více než 2 000 jídel.

Kluci v akci, Filip Sajler a Ondřej Slanina, jsou ve svém oboru uznávaní profesionálové. Mnoho let už mají divácky oblíbený pořad ve vysílání České televize, kde nejde pouze o výčet zpracovaných ingrediencí a popis správného postupu, ale i o jejich osobitý přístup a edukaci v oblasti potravin a výživy.

Na webu pořadu je dnes k dispozici přes 2 000 receptů.

Zjistit více

... díky StarDance se vybralo přes 15 milionů korun na charitu.

V rámci podpory charitativních a veřejně prospěšných aktivit zavedla Česká televize nový způsob propojení svých pořadů s neziskovými organizacemi – tzv. adopci, kdy se divácky oblíbený formát propojí s vybranou neziskovkou a společně s diváky pomohou dobré věci.

Benefiční speciál pořadu Zázraky přírody věnovaný organizaci EDA, která pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým postižení, například vynesl skvělých 924 500 korun.

Loni ČT vyhradila jeden z přímých přenosů taneční soutěže StarDance na podporu handicapovaných a Centra Paraple. Zábavní večer vynesl přes 15 milionů korun.

Zjistit více

... Českým lvem oceněný seriál Dukla 61 se natáčel hned v pěti dolech.

Česká televize natočila úspěšný seriál Dukla 61 oceněný Českým lvem za nejlepší televizní seriál nebo minisérii v roce 2018.

Z původního dolu Dukla zbyly dnes už jen cca dvě poslední budovy, proto tvůrci natáčeli v dole Rako-Lupky v Rakovníku, v dole Barbora v Karviné, v dole Žofie v Ostravě-Porubě, v dolech Chebovice a Paskov ve Frýdku-Místku, v exteriérech města Havířov a v Příbrami.

Zjistit více

... aktivity a projekty České televize získaly loni celkem 95 ocenění v rámci tuzemských a slovenských festivalů nebo soutěží.

Česká televize získala loni pro své pořady 95 ocenění na tuzemských a slovenských filmových a televizních festivalech s různým zaměřením. Oceněny byly projekty odlišných formátů, od sportovních přes umělecké po osvětové.

Například minisérie Marie Terezie získala Tvůrčí prémii v oblasti televizní dramatické tvorby na Cenách IGRIC v Bratislavě nebo kanál ČT sport ocenili za Nejlepší televizní sportovní kanál na světě na Mezinárodním festivalu FICTS v Miláně.

Zjistit více

... Česká televize vysílá třikrát více vlastních pořadů než německá ZDF.

Česká televize vyniká ve srovnání s veřejnoprávními televizemi v okolních zemích velkým důrazem na původní domácí tvorbu a také na vysoký podíl premiér ve vysílání.

Podíl vlastní tvorby na celku vysílání činil v minulém roce 74 %. Více vlastních pořadů jsme vytvářeli například na hlavním kanálu ČT1 (z 80 % na 81 %), na dětském kanálu ČT :D (z 30 % na 31 %) a také na sportovním kanálu ČT sport (z 93 % na 96 %). 

I podíl premiér byl v minulém roce vysoký, a to 39 % z celkového vysílání, což je 17 068 hodin.

Zjistit více

... Česká televize každoročně navyšuje počet nových vzdělávacích pořadů.

Závazek vzdělávat je jedním ze tří základních pilířů médií veřejné služby. Česká televize tuto roli plní, je dnes téměř jediným velkým producentem audiovizuálního vzdělávacího obsahu u nás.

Jen v loňském roce Česká televize odvysílala na ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art dohromady 3 364 hodin čistě vzdělávacích pořadů, což je oproti roku 2017 více o 597 hodin a roku 2016 více o 297 hodin.

Zjistit více

... loni vzniklo v České televizi 1 183 nových pořadů pro děti.

Na poli původní tvorby pro děti navazuje Česká televize na silnou tradici a dodnes slaví se svými dětskými pořady úspěchy i ve světě. Společným jmenovatelem všech těchto projektů je důraz na vysokou estetickou kvalitu a na jejich etický rozměr.

Díky vzniku nového kanálu ČT :D může nyní navíc klást Česká televize na výrobu dětských pořadů ještě větší důraz. V roce 2018 bylo ve spolupráci Centra dramaturgie dětské tvorby s Centrem realizace dětské tvorby vyrobeno nebo rozpracováno 1 183 premiérových pořadů.

Zjistit více

... se děti na Déčku naučí německy od postaviček Mitzi a Maus.

Úplně první jazykově vzdělávací pořad na Déčku přinesl dětem Hurvínek, se kterým se učily anglicky. S dalšími postavičkami se pak děti mohli učit francouzsky nebo italsky.

Nyní Déčko dětem nabídne němčinu díky postavičkám Mitzi a Maus. Kurz má celkem dvacet šest dílů a na jeho konci by děti měly porozumět jednoduchým frázím, které se týkají jejich bezprostředního života. Mitzi a Maus mluví pouze německy a hlasy jim propůjčily rodilé mluvčí. Význam slovíček a frází si děti odvozují z kontextu a názorné obrazové složky, tedy stejně jako při učení mateřského jazyka.

Zjistit více

... věda má v České televizi samostatnou redakci.

Česká televize v roce 2016 zřídila ve svém Zpravodajství první redakci, která se věnuje výhradně vědě a výzkumu. Každý den doplňuje zpravodajské vysílání o novinky z oblasti pokroků v domácím i světovém bádání. Redakce vědy připravuje také oceňovaný pořad Hyde Park Civilizace, interaktivní týdeník, jenž se zajímá o svět vědy a otázky současné společnosti. Poprvé v české historii se v roce 2018 spojil s astronautem na oběžnou dráhu Země – po rok a půl trvajícím jednání s NASA se Daniel Stach spojil s americkým astronautem Andrewem Feustelem, jenž dvacet minut odpovídal na otázky moderátora a diváků z modulu Destiny Mezinárodní vesmírné stanice.

Zjistit více

... Česká televize v loňském roce odvysílala 20 benefičních pořadů a speciálů.

Podpora charitativních projektů, významných kulturních a společenských počinů a dalších veřejně prospěšných aktivit je jednou z priorit České televize. Protože nemůže ze zákona pomáhat finančními dary, bezplatně poskytuje neziskovým organizacím rozsáhlý prostor ve svém vysílání.

Stěžejním nástrojem podpory tak jsou osvětové a benefiční pořady a spotové kampaně, prostřednictvím nichž informuje Česká televize o subjektech neziskového sektoru a tématech, jimž se věnují.

Jen v roce 2018 tak Česká televize odvysílala dvacet benefičních pořadů, nespočet přenosů a záznamů kulturně hodnotných událostí a přes 4 089 spotů pro téměř 170 charitativních sbírkových, osvětových či kulturních projektů.

Zjistit více

... Česká televize uchovává archivní záznamy od roku 1953.

Archiv programových fondů České televize shromažďuje materiály vzniklé od roku 1953. Jeho základní úlohou je správa a péče o veškeré cenné audiovizuální a zvukové záznamy či fotografie a písemnosti.

Ve svých fondech archiv České televize spravuje statisíce hodin audiovizuálních záznamů na různých typech nosičů, přes 30 tisíc zvukových nahrávek, více jak 1,1 milionu fotografií a přes 3,7 kilometru písemností. Vedle ochrany před poškozením a před degradací stárnutím fyzických nosičů zlepšuje archiv jejich přístupnost a zajišťuje větší využívání uloženého obsahu.

Zjistit více

... díky České televizi má Praha jeden z nejstarších festivalů v Evropě.

Festival Zlatá Praha se zaměřuje na nejlepší světové televizní hudební a taneční pořady a filmy napříč všemi žánry. Jde o každoroční setkání tvůrců, producentů, odborné i laické veřejnosti.

Česká (dříve Československá) televize jej nepřetržitě pořádá už od roku 1964. Dnes tedy patří nejen k nejstarším (vedle Prix Italia a Rose d’Or), ale i k nejkvalitnějším televizním festivalům na evropském kontinentu.

Zjistit více

... za jeden rok odvysílala Česká televize 4 089 spotů na podporu charitativních organizací a kulturních projektů.

Podpora charitativních projektů, významných kulturních a společenských počinů a dalších veřejně prospěšných aktivit je jednou z priorit České televize. Protože nemůže ze zákona pomáhat finančními dary, bezplatně poskytuje neziskovým organizacím rozsáhlý prostor ve svém vysílání.

Stěžejním nástrojem podpory tak jsou osvětové a benefiční pořady a spotové kampaně, prostřednictvím nichž informuje Česká televize o subjektech neziskového sektoru a tématech, jimž se věnují.

Jen v roce 2018 tak Česká televize odvysílala dvacet benefičních pořadů, nespočet přenosů a záznamů kulturně hodnotných událostí a přes 4 089 spotů pro téměř 170 charitativních sbírkových, osvětových či kulturních projektů.

Zjistit více

... ČT art pravidelně přináší divadelní inscenace ze všech 14 krajů.

Program ČT art uvedl v roce 2018 celkem 82 divadelních inscenací. Z nichž bylo 29 činoher, 24 oper, operních recitálů a operet, 12 baletních a tanečních inscenací, 8 muzikálů, 4 loutkové inscenace, 3 hudební komedie, 1 projekt nového cirkusu a 1 pantomima.

V premiéře bylo odvysíláno 28 inscenací ze zahraničních, pražských i mimopražských divadelních souborů.

Zjistit více

... minulý rok premiérově vzniklo v České televizi 1 257 nových dokumentů a publicistických pořadů.

Česká televize je nevětším producentem i koproducentem dokumentů u nás. V roce 2018 bylo například v Centru publicistické, dokumentární a vzdělávací tvorby České televize rozpracováno, vyráběno a dokončeno celkem 1 257 premiérových pořadů. 

Dík podpoře České televize pak loni vzniklo i dalších 15 distribučních dokumentárních filmů, jako jsou Okupace 1968 nebo King skate. 

Kromě klasických dokumentů se věnuje Česká televize i moderním formátům docusoap a docureality, loni tak například uvedla projekty Pět statečných nebo Čtyři v tom.

Zjistit více

... na Déčku zaznělo už přes 600 pohádek čtených do ouška.

Jedním ze základních poslání dětského programu je podpora literatury a vztahu dětí ke čtení. Déčko už v prvním roce svého vysílání přineslo dětem cyklus Čtení do ouška, ve kterém slavné osobnosti předčítají nejrůznější známé i méně známé příběhy. Za šest let vysílání slyšely děti už více než 600 pohádek, a to od mnoha známých osobností   - třeba od Zdeňka Svěráka, Libuše Šafránkové, Jiřího Lábuse, Daniely Kolářové nebo Miroslava Donutila.

Česká televize jako veřejnoprávní instituce myslí i na hendikepované děti, proto přináší tento oblíbený pořad ve zbrusu novém formátu s názvem Dr. Žako, kde jsou vyprávěny pohádky také ve znakovém jazyce.

Zjistit více

... Otázky Václava Moravce vysílá Česká televize nepřetržitě už 15 let.

Diskusní a analytické pořady tvoří pevnou součást programu ČT24 a dlouhodobě patří k jejím nejsledovanějším formátům. Nejstarším z nich jsou Události, komentáře, které vznikly už v roce 1990. Později na ně na ČT2 navázal stejný formát s názvem „21“, ke svému původnímu jménu se pak Události, komentáře vrátily v roce 2002.

1. 1. 2004 se začaly na ČT1 vysílat také Otázky Václava Moravce.

Svůj pořad mají na ČT24 i neparlamentní strany, a to v Politickém spektru. Pravidelně pak ČT24 vysílá i pořad Historie.cs a Hyde Park Civilizace, pořady, ve kterých se ke slovu dostávají badatelé a odborníci z nejrůznějších vědeckých oborů.

Zjistit více

... ČT art má vlastní webový portál o současné kultuře a umění.

Loni byl spuštěn online portál o současné živé kultuře a umění ArtZóna.cz (www.artzona.cz), který nabízí každodenně široký kulturní servis a přehledně selektuje kulturní záznamy z archivu České televize. ArtZóna.cz nabízí kvalitní texty a videoobsah zejména cílové skupině, která je zvyklá sledovat program ČT na webu a preferuje nelineární konzumování jejího obsahu.

Zjistit více

... ČT sport nabídne za rok přes 8 500 aktuálních reportáží k tuzemskému i světovému sportovnímu dění.

ČT sport začal vysílat před třinácti lety a opakovaně se stává nejsledovanějším veřejnoprávním sportovním kanálem v Evropě. Je také jednou z mála stanic, které se zaměřují ryze na sportovní dění a vysílají ve čtyřiadvacetihodinovém režimu.

Důležitou součástí programu ČT sport je zpravodajství. Česká, respektive Československá, televize má na tomto poli dlouholetou tradici. Branky, body vteřiny byly poprvé vysílány v roce 1956. Nyní spolu se Sportovními zprávami obsáhnou přes 8 500 aktuálních reportáží každý rok.

Zjistit více

... minisérie Marie Terezie vznikla ve spolupráci s hollywoodským režisérem Robertem Dornhelmem.

Počátkem roku 2018 vstoupil na televizní obrazovky dvoudílný výpravný film Marie Terezie, který vychází z inspirace strhujícím a vášní protkaným životem významné evropské panovnice, moudré a vzdělané císařovny.

Minisérie Marie Terezie byla dosud největší koprodukcí České televize. Námět i scénář vzešel od ČT a film navíc vznikl pod jejím producentským vedením. Režie se ujal Robert Dornhelm, který má na svém profesním kontě mimo jiné nominaci na Oscara nebo spolupráci se Stevenem Spielbergem.

Minisérii Marie Terezie si v Česku nenechaly ujít více než dva miliony diváků a aktuálně se natáčí další dva díly.

Zjistit více

... web Déčka navštíví měsíčně 254 034 unikátních uživatelů.

Dětský program České televize ČT :D vznikl 31. 8. 2013. Dnes je Déčko populární multižánrovou televizí, která klade důraz především na kvalitní program. Své aktivity rozšiřuje i na webu.

Interaktivní dětský web České televize dokázal v roce 2018 opět navýšit návštěvnost, a to o 15 %. Internetové stránky Déčka navštívilo každý měsíc v průměru 254 034 unikátních návštěvníků.

Rok 2018 byl pro web Déčka také ve znamení velkých multimediálních zábavně-vzdělávacích projektů. Spustil edukativní hru ke 100. výročí vzniku Československa TGM: Tryskem k republice i crossmediální hru Skautská pošta, navázanou na stejnojmenný seriál, připomínající vznik a historii republiky. Letos v létě byla spuštěna také interaktivní a poznávací hra s názvem Rozbzuč Déčko.

Zjistit více

... Česká televize má jedenáct zahraničních zpravodajů, což je nejvíce na českém mediálním trhu.

Česká televize klade důraz na mezinárodní vlivy a vztahy, působící napříč státy, kontinenty i kulturami. Informace ze zahraničního dění tvoří dlouhodobě podstatnou část agendy zpravodajských pořadů ČT a tento vysoký podíl je jedním z charakteristických rysů odlišujících zpravodajský servis veřejnoprávního média. Pro zvýšení kvality předávaných informací má aktuálně v zahraničí 11 osvědčených zpravodajů, což je nejvíce na českém mediálním trhu.

Aktuálně jsou zpravodajové strategicky rozmístěni od USA, přes evropské státy, Turecko, Izrael, Rusko až po Čínu a přinášejí čerstvé zprávy o nejnovějších světových událostech přímo na obrazovky ČT.

Zjistit více

... Déčko vede děti k mediální gramotnosti a občanské nauce.

V minulých letech Déčko akcentovalo téma mediální gramotnosti. V cyklu Pirátské vysílání se děti seznámily se základními pojmy mediální gramotnosti a učily se, jak k médiím přistupovat, když jde o reklamu, internetovou komunikaci, sociální sítě, televize atd. Bezpečné využívání online technologií nabídl seriál Nauč tetu na netu.

Nyní přichází s komediálním pořadem Občanka. Seriál vypráví témata z občanské nauky na uzavřených příbězích rodiny, kde hlavní hybatelkou je dcera Sára (Amálie Roznětínská). Ta chce být youtuberkou, má vlastní videokanál a točí na telefon reportáže o všem, co jí připadá závažné.

Zjistit více

... v archivu České televize je uloženo přes 30 000 hodin zvukových nahrávek.

Archiv programových fondů České televize shromažďuje materiály vzniklé od roku 1953. Jeho základní úlohou je správa a péče o veškeré cenné audiovizuální a zvukové záznamy či fotografie a písemnosti.

Ve svých fondech archiv České televize spravuje statisíce hodin audiovizuálních záznamů na různých typech nosičů, přes 30 tisíc zvukových nahrávek, více jak 1,1 milionu fotografií a přes 3,7 kilometru písemností.

Zjistit více

... Česká televize vysílá Adventní koncerty už 28 let. Za tu dobu podpořily 118 neziskových organizací.

Podpora charitativních projektů, významných kulturních a společenských počinů a dalších veřejně prospěšných aktivit je jednou z priorit České televize. Sama proto pořádá veřejnou sbírku Adventní koncerty, ze které každý rok podpoří čtyři neziskové organizace.

Adventní koncerty byly poprvé vysílány v roce 1991, od té doby pomohly 118 organizacím celkovou částkou přes 205 milionů korun. Vedle Adventních koncertů odvysílala Česká televize loni také řadu dalších benefičních pořadů a přes 4 089 bezplatných informačních spotů pro téměř 170 charitativních sbírkových, osvětových či kulturních projektů.

Zjistit více

... pořady České televize lze adoptovat.

V rámci podpory charitativním a veřejně prospěšným aktivitám zavedla Česká televize nový způsob propojení svých pořadů s neziskovými organizacemi – tzv. adopci, kdy se divácky oblíbený formát propojí s vybranou neziskovkou a společně s diváky pomohou dobré věci.

Benefiční speciál pořadu Zázraky přírody věnovaný organizaci EDA, která pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým postižení, například vynesl skvělých 924 500 korun.

Loni ČT vyhradila jeden z přímých přenosů taneční soutěže StarDance na podporu handicapovaných a Centra Paraple. Zábavní večer vynesl přes 15 milionů korun.

Zjistit více

... Česká televize natočila již počtvrté pohádku ve znakovém jazyce.

Česká televize věnuje zvláštní pozornost menšinovým skupinám diváků se specifickými zájmy a potřebami. Ať už opatřováním pořadů skrytými titulky, nebo přímo tvorbou pořadů pro sluchově hendikepované diváky.

V roce 2015 na Vánoce připravila pro sluchově postižené děti a jejich rodiče historicky první pohádku ve znakové řeči Vánoční království. Loni pak na tuto tradici navázala již počtvrté, a to pohádkou Vodníkova princezna.

Zjistit více

... pořad Pomozte dětem přinesl neziskovým organizacím ve všech regionech už více než 230 milionů korun.

Podpora charitativních projektů, významných kulturních počinů a dalších veřejně prospěšných aktivit je jednou z priorit České televize. Spolu s organizací Nadace rozvoje občanské společnosti proto už dvacet let vytváří benefiční pořad Pomozte dětem.

Za tuto dobu se díky tomuto projektu podařilo vybrat už více než 230 milionů korun a podpořit více než 200 tisíc sociálně či zdravotně znevýhodněných dětí z celé České republiky.

Úspěšný byl i poslední ročník, během kterého věnovali dárci na tyto účely téměř 11 milionů korun. Ty byly rozděleny mezi 31 projektů, z došlých žádostí vyhodnotilo jako nejvhodnější a nejpotřebnější osm odborných regionálních komisí.

Zjistit více

... Adventní koncerty České televize přinesly neziskovým organizacím přes 205 milionů korun.

Podpora charitativních projektů, významných kulturních a společenských počinů a dalších veřejně prospěšných aktivit je jednou z priorit České televize. Sama proto pořádá veřejnou sbírku Adventní koncerty, ze které každý rok podpoří čtyři neziskové organizace.

Adventní koncerty byly poprvé vysílány v roce 1991, od té doby pomohly 118 organizacím celkovou částkou přes 205 milionů korun. Vedle Adventních koncertů odvysílala Česká televize loni také řadu dalších benefičních pořadů a přes 4 089 bezplatných informačních spotů pro téměř 170 charitativních sbírkových, osvětových či kulturních projektů.

Zjistit více

... duel kandidátů na úřad hlavy státu sledovalo loni v lednu 2 710 000 diváků.

ČT24 v lednu 2018 odvysílala duel kandidátů na úřad hlavy státu, který se stal nejsledovanější politickou debatou v historii při sledovanosti 2 710 000 diváků.

Zjistit více

... ČT sport odvysílá ročně přes 280 reportáží z regionálních sportovních akcí.

Kromě sportovních akcí světového nebo celorepublikového významu se ČT sport významnou měrou věnuje také sportovním kláním v českých regionech. V pořadu Sport v regionech tak odvysílá každý rok více než 280 reportáží z regionálních sportovních událostí.

Zjistit více

... mistrovství světa v hokeji uvidíte v České televizi minimálně do roku 2023.

ČT sport začal vysílat před třinácti lety a opakovaně se stává nejsledovanějším veřejnoprávním sportovním kanálem v Evropě. Je také jedním z mála programů, které se zaměřují ryze na sportovní dění a vysílají ve čtyřiadvacetihodinovém režimu.

Dnes ČT sport pokrývá významné tuzemské i zahraniční události, stejně jako menšinové a regionální sporty.

V přenosech sportovních utkání má Česká, respektive Československá, televize dlouholetou tradici. Například mistrovství světa v hokeji vysílá nejdéle na světě, od roku 1956. Za tu dobu vychovala i řadu uznávaných komentátorů, včetně Roberta Záruby, který komentuje hokejové televizní přenosy od roku 1991. V tuto chvíli má Česká televize garantována vysílací práva na mistrovství světa v hokeji minimálně do roku 2023.

Zjistit více

... Česká televize je největším filmovým koproducentem u nás. Loni podpořila vznik 19 hraných, 15 dokumentárních, 2 animovaných a 2 krátkých snímků.

Česká televize je největším koproducentem filmů u nás. Před osmi lety proto založila samostatné Filmové centrum ČT, v němž se scházejí náměty od všech nezávislých filmových profesionálů z oblasti hrané, dokumentární i animované tvorby.

Česká televize pomáhá snímky nejen koprodukovat, ale sama aktivně filmové látky vyvíjí a objevuje nové talenty.

V roce 2018 podpořila Česká televize vznik 19 hraných, 15 dokumentárních, 2 animovaných a 2 krátkých snímků.

Zjistit více

... ČT sport je oceňovaným programem také v zahraničí.

ČT sport získal v roce 2018 ocenění za „nejlepší televizní sportovní kanál na světě“ na Sport Movies & Tv 2018 – 36th Milano International FICTS Fest, který se konal v Miláně.

Zjistit více